Sunday 21st of October 2018

III PONIDZIAŃSKA 50-TKA

Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego w Busku-Zdroju zaprasza 13 czerwca na „III Ponidziańską 50-tkę".

Rajd rozpocznie się i skończy się w Busku-Zdroju i będzie biegł po pętli mającej ok. 50 kilometrów, terenami położonymi na południe od Buska.

Dla mniej wprawnych w turystyce pieszej opracowano krótszą trasę półmaratońską po mającej ok. 25 km pętli.

Impreza ma charakter turystyczno – rekreacyjno – wytrzymałościowy. Trasa marszu przebiega terenem nizinnym, ale wymaga od uczestników dobrej zaprawy w turystyce pieszej.

Uczestnikiem może być każda osoba, która ukończyła 18 lat, posiada dobry stan  zdrowia, złoży podczas rejestracji podpisane własnoręcznie oświadczenie o udziale w imprezie na własną odpowiedzialność oraz dostarczy podpisaną Kartę zgłoszenia dostępną na stronie internetowej www.busko.pttk.pl.

Wpisowe:

na trasę maratońską wynosi 40 zł. (członkowie PTTK z opłaconą składką – 35 zł.).

na trasę spacerową – 10 zł. (członkowie PTTK z opłaconą składką – 8 zł.).

W drodze wyjątku do udziału w imprezie mogą być również dopuszczone osoby niepełnoletnie pod warunkiem złożenia przez ich rodzica lub prawnego opiekuna pisemnego oświadczenia w Biurze Rajdu oraz sprawowania przez niego opieki nad nieletnim podczas trwania całej imprezy.

Rejestracja uczestników trasy 50 km w dniu rajdu (13.06.2015r.) będzie trwała od godz. 7.00. do 8.00., natomiast uczestników trasy spacerowej od godz. 8.30 – 9.00 w BSCK w Busku-Zdroju, Al. Mickiewicza 22. Start na trasę 50 km nastąpi o godz. 8.30, natomiast na trasę 25 km o godz. 9.30 z parkingu obok Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Trasa maratońska (50km) przebiegać będzie znakowanymi szlakami turystycznymi oraz specjalnie oznakowaną przez organizatora trasą: BUSKO – CHOTELEK – SKOTNIKI GÓRNE – ZAGOŚĆ – JURKÓW – WIŚLICA – CHOTEL CZERWONY – SKOROCICE – CHOTELEK – BUSKO.

Na trasie 50 kilometrowej zlokalizowane będą dwa punkty kontrolne z wodą mineralną: w Zagości (most) i w Domu Długosza w Wiślicy oraz 1 punkt lotny.

Trasa spacerowa będzie przebiegać po pętli mającej ok. 25 km : BUSKO – CHOTELEK – SKOROCICE – CHOTEL CZERWONY – HOŁUDZA - RADZANÓW – BUSKO.

Dla uczestników trasy maratońskiej organizator zagwarantował nocleg w przeddzień i po rajdzie na szkolnej sali gimnastycznej.

Uczestnicy otrzymują na starcie kartę startową, mapkę z przebiegiem i opisem krajoznawczym trasy, pamiątkową plakietkę, na mecie zaś ciepły posiłek, dyplom, okolicznościowy medal za udział w rajdzie, potwierdzenie do książeczek zdobywania odznak, itp.

14 czerwca na placu obok Domu Harcerza (ZHP Hufiec Busko-Zdrój) zaplanowano oficjalne zakończenie imprezy.

Impreza została objęta patronatem honorowym: Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Wójta Gminy Wiślica.

Zapraszamy serdecznie.